Нерідко фахівці, які займаються закупівлями, стикаються з потребою придбання трубопровідної арматури. Може здатися, що цей момент надзвичайно складний, але труднощів не виникне, якщо дотримуватися всіх вказівок, а також вихідної інформації. Слід просто підійти до питання логічно.

Можна розібратися на прикладі як правильно і яку саме арматуру потрібно придбати. Припустимо, з опалювальної станції прийшло завдання, в якому потрібно встановити запобіжну арматуру на пару з температурою 110 ° С. На цьому вся інформація про майбутню закупівлю арматури і закінчується. Зрозуміло, що тут не обійтися без запобіжного клапана, але це поки і вся інформація. Слід розібрати деякі моменти щодо майбутньої закупівлі і скласти мінімум питань. Спочатку потрібно приєднати клапан. Все для приєднання трубопроводів арматура, яку використовують на котельних, підрозділяється на три групи за способом свого приєднання: фланцеве - це більш поширене, рідше з муфтових з'єднань і менш поширене приєднання з патрубками під приварення.

Всі фланцеві приєднання виготовляють відповідно до стандарту ГОСТ 12815, тобто фланець, приварюють до труби, дозволяє приєднати арматуру діаметр якої не більше 110 мм, і вона розрахована на номінальний тиск 16кгс / см2. Також цього стандарту повинні відповідати і використовувані фланці.

Безпосередньо запобіжні клапани можуть бути двох типів: закритого (типу 17с21, 17с17нж, 17с25нж та інші) і відкритого типу 17с28нж.

За конструкцією клапани закритого типу поділяють ще на два види:

- з вузлом ручного підриву - коли тиск досягає 0,8 від номінального, вузол дає можливість продублювати спрацьовування клапана. В протилежному випадку відбудеться заклинювання вузла, і, як результат - вихід з ладу клапана.


- без вузла ручного підриву.


Всякий запобіжний клапан спочатку має настройку спрацьовування. Якщо досягається критичний тиск, клапан спрацьовує, тим самим скидаючи його до норми. Деякі фланці не мають функції відбудови, це обумовлено наявністю спеціальної пружини. Питання з цього приводу можна задати при замовленні.

Ось перелік питань, які слід задати фахівцям опалювальної станції:

  1. Розміри і параметри робочого середовища;
  2. Тиск настроювання клапана, при якому зберігається герметичність затвора;
  3. Діаметр трубопровідної лінії (номінальний);
  4. Номінальний тиск;
  5. Якого типу приєднання клапана;
  6. Тип самого клапана;
  7. Тип конструктивного виконання.

Використовуючи всі вказівки, перераховані вище, ніяких труднощів у процесі придбання необхідного для конкретної опалювальної системи запобіжного клапана не виникне. А ось наявність в системі подібного технічного пристрою буде надійним захистом від непередбаченого підвищення тиску і подальшого руйнування якихось елементів опалювальної або іншої технологічної системи.